Bořivojova 878/35, 130 00 Praha
+420.734 463 373

Jak si vedla .eu doména v prvním čtvrtletí 2020?

Tak jako každý kvartál, tak i tento vydal EURID (správce .eu domény) pravidelný report o tom, jak si .eu doména vedla v prvních třech měsících roku 2020. Tento článek bychom Vám rádi přednesli i z důvodu, že se v reportu dozvíte zajímavé informace o .eu doméně, ale především proto, že jsme si pro Vás připravili akci na registraci této domény.

 

Nárůst počtu nových domén

V 1. čtvrtletí 2020 bylo provedeno 190 011 nových registrací, což zvýšilo počet zaregistrovaných domén na konečné číslo 3 623 050 – statistika domén na konci čtvrtletí 2020. V posledním čtvrtletí roku 2019 bylo nových registrací 161 690, jak uvádějí v loňském reportu. Takže si .eu doména v tomto čtvrtletí vede lépe.

Pro srovnání ještě uvádíme, že českých domén se za stejné období zaregistrovalo pouze něco málo přes 50tis nových domén.

Největší nárůst v tomto čtvrtletí mělo Portugalsko (+ 64%), následované Norskem (8,1%) a Lotyšskem (6,5%).

 

80% vlastníků své domény prodloužilo

Eurid uvádí, že 80% vlastníků .eu domén svoje domény úspěšně prodloužili v prvním čtvrtletí roku 2020 a pouhých 20% tyto domény nechalo expirovat. Což je velice zajímavé číslo. V posledním čtvrtletí toto číslo bylo téměř stejné. Takže akční ceny za registraci domén, které EURID umožňuje se vyplácí.

 

Je .eu populární i u nás?

Česká republika si v prvním čtvrtletí udržela krásné šesté místo v počtu zaregistrovaných .eu (.ею + .ευ) domén. Na konci prvního kvartálu 2020 naši registrátoři měli zaregistrováno na 160tis domén. Držíme si tak 1% nárůst v počtu domén.

Na prvním místě se dlouhodobě drží Německo s téměř jedním miliónem domén, což je téměř třetina z celkového počtu .eu domén. Německo si drží svůj počet domén už delší dobu.

Celý report si můžete přečíst na stránkách eurid.eu

Využití .eu domény

Řada z Vás jistě nějakou domu vlastní. Předpokládáme, že se v největším případě jedná o doménu .cz, která je u nás nejpopulárnější a nejrozšířenější.

Ale co dělat, když je doména, kterou jste chtěli již obsazená? Můžete využít alternativní domény, o kterých jsme Vám v minulosti psali a nebo využít právě doménu .eu

Eu doména je vhodná jak pro použití kvůli emailům, tak i v případě, že hodláte Váš byznys expandovat i do zahraničí. Navíc díky své dlouhodobé ceně za registraci se .eu doména těší čím dál větší oblibě. Pravidelné akce na registraci domén za zvýhodněné ceny, jsou příjemnou motivací k registraci těchto domén.

Právě jednu takovou akci jsme si pro Vás v dnešním článku připravili!

 

Akční cena na registraci .eu domén

Vzhledem k tomu, že EURID umožňuje registrátorům, aby si sami zvolili akční ceny pro domény, tak jsme si pro Vás jednu připravili.

Akční cena 55Kč bez DPH na novou registraci .eu domény

Akce platí od 21.5.2020 do 31.5.2020 a vztahuje se POUZE na nové registrace .eu domény.

Podmínkou je připsání platby za registraci domény v uvedených dnech. Objednávky, které dorazí po 31.5.2020 budou zpoplatněny dle standardního ceníku domén.

EU doménu si můžete zaregistrovat na našem webu spolu s dalšími 850+ doménami, které máme v naší nabídce a sekci registrace domény.

 

Další akční nabídky

Aktuálně u nás můžete zaregistrovat i domény .info, .link, .cool  a spoustu dalších domén, které máme v akční nabídce.

Využijte naše pravidelné akce na domény a spravujte domény chytře 🙂

Podobné příspěvky

1 comment

[…] předchozím článku jste si mohli přečíst, jak si vedla .eu doména v prvním čtvrtletí 2020. V dnešním článku nás čeká pokračování. Eurid vydal report druhého čtvrtletí a […]

Přidej komentář