Bořivojova 878/35, 130 00 Praha
+420.734 463 373

Novinky z Kybernetické bezpečnosti 26.2.2021

Cyber Security News

Google Alerts je využíván k šíření malwaru. Google Alerts umožňuje lidem sledovat témata na základě klíčových slov, která do aplikace přidáte a Google pak pravidelně hledá nové shody. Když je najde, uživatel dostane e-mailovou notifikaci. Ale podle zpravodajské služby Bleeping Computer někdo vytváří falešné zprávy obsahující populární klíčová slova, aby propagoval falešnou aktualizaci aplikace Adobe Flash Player. Pokud tuto aktualizaci odsouhlasíte, bude váš počítač infikováni malwarem.

Myslete na to, že Adobe Flash Player již není více podporován a tato aplikace byla ukončena k počátku roku 2021. hackeři spoléhají na to, že většina uživatelů není s touto informací srozuměna a snadno si tak stáhne malware, jednoduše kliknutím na update dialog.

Útočníci však mají vícero scénářů, jak Váš počítač infikovat a získat tak vaše data či stroj. Adobe Flash Aplikace není jediná cesta jak Vás infikovat, stejným způsoben dochází k redirektům na stránky, kde můžete vyhrát „na jedno kliknutí“, získat nějakou odměnu nebo výborný doplněk do prohlížeče zdarma.

Poučení: Pokud vás jakýkoli web žádá o aktualizaci nějaké komponenty vašeho systému, raději to ignorujte.

Web NetGalley, kde recenzenti knih mohou číst knihy před jejich vydáním, připustil, že byl tento týden hacknut. Společnost uvedla, že to zpočátku vypadalo, jako by to bylo jen znehodnocení domovské stránky. Ale po prošetření si uvědomil, že byl zkopírován záložní soubor databáze uživatelských profilů. Zahrnovalo to přihlašovací jména – která nemusí být skutečná – e-mailové adresy, datum narození – je-li uvedeno – název společnosti a e-mailové adresy uživatelských Kindle. Pokud měli uživatelé zveřejněni svou biografii byla též zkopírována. Uživatelé by měli dávat pozor na nevyžádanou poštu zaslanou e-mailem a případně na zcizení jejich identity.

ShareIt update. Minulý týden jsem psal o zranitelnostech nalezených v aplikaci pro sdílení souborů Android s názvem ShareIt. Společnost za aplikací vydala opravu. Pokud používáte tuto aplikaci, nainstalujte aktualizaci co nejdříve.

Firefox chrání osobní údaje. Nejnovější verze prohlížeče Firefox má funkci ochrany osobních údajů nazvanou Total Cookie Protection. Zabraňuje softwaru pro sledování webu ve sledování uživatelů z webu na web.

Podobné příspěvky

Přidej komentář