Bořivojova 878/35, 130 00 Praha
+420.734 463 373

Přivítejte Den Země s doménou .earth za akční cenu

Pokud vám není lhostejné co se s naší planetou děje, ukažte to světu na své webové adrese s koncovkou .earth.

Oteplování, odlesňování, zněčištění a stoupání hladiny oceánů má dopad na nás všechny. Pokud jste neziskovka, nebo jste uvědomělá společnost, která se snaží minimalizovat svou uhlíkovou stopu, či jinak reagujete na aktuální environmentální problémy, zvažte svou vlastní webovou adresu na doménové koncovce .earth. Doména .earth čtenářům na první pohled řekne, o čem váš web je.

22.dubna je 50 výročí mezinárodního Dne Země, oslavte ho tak vlastní doménou .earth jen za 261 Kč bez DPH.


Co to je den země?

Earth 2020
Happy Earth Day 2020

Den Země byl vznikl v reakci na krizi životního prostředí v 70 letech – úniky ropy, smog, řeky tak znečištěné, že doslova vzplaly.

22. dubna 1970 se 20 milionů Američanů – v té době šlo o 10% americké populace – vydalo ve stovkách měst do ulic a univerzitních kampusů, aby protestovalo proti nezájmu o životního prostředí a požadovalo novou cestu vpřed pro naši planetu.

První Den Země je zasvěcen zahájením moderního ekologického hnutí a nyní je považován za největší občanskou událost planety.

Co přinesl první den země?
Earth Day in New York City 1970
Earth Day in New York City 1970 zdroj.

První Den Země v roce 1970 zahájil vlnu akcí, včetně průchodu významných zákonů o životním prostředí ve Spojených státech. Zákony o čistém ovzduší, čisté vodě a ohrožených druzích byly vytvořeny v reakci na první Den Země v roce 1970 a zároveň došlo k založení Agentury na ochranu životního prostředí (EPA). Mnoho zemí brzy přijalo podobné zákony a následovalo tak spojené státy.

Pařížská dohoda
Dohoda vznikla v prosinci 2015 a byla podepsána 22. dubna 2016. Několikaminutovým potleskem ve stoje reagovalo několik set delegátů na schválení dlouho očekávané dohody. Klimatická dohoda, kterou v sobotu v Paříži schválili zástupci 196 států, vznikla po několika letech příprav a dvou týdnech intenzivních jednání, jež završily telefonáty prezidentů nejvlivnějších zemí.
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | COP PARIS / Flickr.com

Den Země má i nadále velký mezinárodní význam: V roce 2016 si Organizace spojených národů vybrala Den Země jako den, kdy byla podepsána historická Pařížská dohoda o změně klimatu.

Jaké je téma Dne Země v roce 2020?

Tématem Dne Země 2020 je akce v oblasti klimatu. Je to obrovská výzva – ale také obrovská příležitost – akce v oblasti změny klimatu jsou nyní nejpalčivějším tématem tohoto 50. výročí.

Změna klimatu tak představuje největší výzvu pro budoucnost lidstva a podporu života, které činí náš svět obyvatelným.

Zdroj: https://www.earthday.org/earth-day-2020/


Akční cena

Akční cena na nově registrovanou doménu .earth je 261  bez DPH a její prodloužení je pak zpoplatněno částkou 650 Kč bez DPH.

Podmínky akce

Podmínky pro uplatnění akce se vztahují pouze na nově registrovanou doménu a to na prvních 12 měsíců. Prodloužení je zpoplatněno dle standardního ceníku.

Trvání akce

Tato akce je platná od 20.04.2020 a končí 30.05.2020

Zajímavé weby na .earth doménách.

CO2.earth

co2.earth
Informační stránky o světovém stavu hodnot CO2

Democracy.earth

democracy.earth
Vývoj konceptu demokracie odolné vůdči cenzuře

SOS.earth

sos.earth
Organizace studentů pro mezinárodní udržitelnost

Důležité odkazy

Přidej komentář