Bořivojova 878/35, 130 00 Praha
+420.734 463 373

Rychlejší DNS s českou službou? Představujeme Anycastdns.cz

Pomocí naší Anycast DNS sítě můžete zrychlit Vaše DNS. Za pomocí směřovačů a směřovacích tabulek docílíme toho, že požadavek klienta na konkrétní server je veden nejkratší cestou (síťovou) k danému serveru v nejbližší lokalitě.Tím se zkracuje doba propojení uživatele s cílovým serverem a snižuje se tím latence a zvyšuje se rychlost načítání stránek.

Unicast DNS

Unicast DNS je standardní síť, tak jak jí znáte. Většinou to bývá tak, že IP adresa náleží pouze jednomu serveru, podle jeho fyzického umístění. Vzhledem k tomu, že požadavek na DNS může být posílán klidně přes půl světa a to samozřejmě chvilku trvá, není toto řešení v dnešním světě vhodné. Nevýhoda těchto systémů spočívá právě v tom, že záznamy jsou fyzicky umístěny pouze na jednom místě. V případě nadměrné zátěže se nemůže tato zátěž rozložit na několik běžících serverů, ale pouze na jeden. Hůře se zde eliminuje či zmírňuje útok pomocí DDoS (wiki: DDoS).

Anycast DNS

Anycast DNS síť má narozdíl od předešlé unicast sítě daleko složitější strukturu. Vzhledem k tomu, že v Anycast DNS může mít několik serverů stejnou IP adresu, tak se zde snadněji balancuje se zátěží, která se může rozložit v případě potřeby na více DNS serverů. V případě výpadku serveru s DNS záznamy, se požadavek zpracuje na jiném serveru, což má za důsledek téměř 100% dostupnost.

Díky geografickému rozložení serverů po celém světě dokážeme zajistit daleko nižší latenci a rychlost načítání stránek. Vždy se díky směřovacím tabulkám dotazuje server, který je nejblíže návštěvníkovi (bohužel sítově a ne geograficky). Nestává se tedy, že by se návštěvník z Evropy dotazoval na server, který je fyzicky umístěný v Americe, ale bude nasměrován na náš nejbližší server podle jeho lokality.

 

Výhody Anycast DNS

 • Rozložení zátěže podle potřeby
 • Vysoká dostupnost
 • Znatelně snížená latence
 • Plná redundace
 • Rychlejší načítání stránek odkudkoliv na světě

 

Zajímavosti o AnycastDNS.cz

 • V současné době máme 50 nodů po celém světě
 • Servery umístěny ve 27mi státech světa
 • Nody umístěny ve 36ti lokalitách
 • Různí pokytovatelé ISP

 

Jak si vedeme v porovnání s konkurencí?

Na webu dnsperf.com si můžete prohlédnout naše výsledky v porovnání s ostatními firmami, které poskytují stejnou službu. Aktuálně si v tamním žebříčku držíme krásné 17té místo ze 40ti testovaných služeb.

Dle monitoringu můžete vidět, že naše průměrná latence je 31ms, což je krásný výsledek 🙂

 

Kdo Anycastdns.cz využívá?

Naše AnycastDNS služby aktuálně využívají mj. i některé ccTLD registry. Konkrétně pak .KE (Kenya), SS (South Sudan) a .ZA (Zambia).

  • Národní doména Keni (.ke) a její subdomény (.co.ke, .or.ke, .ne.ke atd.) využívají Anycast DNS. Registrátor těchto domén je společnost KENIC, která si vybrala naše služby z důvodu rychlejšího propojení jejich DNS serverů s okolním světem a to převážně ze zemí mimo Africký kontinent.

 

 • Frank Tegtmeyer ze společnosti Bernt Lorentz Gmbh (lorentz.de), která se zabývá zavlažovacími a solárnimi systémy, hodnotí naší službu takto: Naše monitorovaná zařízení jsou distribuována po celém světě – často ve špatně propojených oblastech. Všechna zařízení závisí na fungování našich zón DNS, takže je pro nás důležitá rychlá a spolehlivá služba pro DNS.AnycastDNS.cz je nejen rychlá služba, ale má servery dostupné v oblastech světa, které většina poskytovatelů ignoruje.
  Díky podrobné statistice DNS a velmi přijatelné ceně je AnycastDNS.cz naším poskytovatelem DNS.

 

Lokace serverů

EUROPE

Paříž (FR), Praha (CZ), Brno (CZ), Amsterdam (NL), Frankfurt (DE), Stockholm (SE), Saint-Petersburg (RU), Oslo (NO), Londýn (UK), Bělehrad (RS), Sofie (BG), Miláno (IT)

ASIA + MIDDLE EAST

Tokyo (JP), Hong Kong (KG), Singapore (SG), Chennai (IN), Jerevan (AM), Tel Aviv (IL), Dubai (AE)

AMERICA

Atlanta (US), Chicago (US), Dallas (US), Florida (US), Los Angeles (US), New York (US), Buenos Aires (AR), Santiago de Chile (CL), Bogota (CO), Sao Paulo (BR), Toronto (CA), Seatle (US), Silicon Valley (US)

AFRICA + AUSTRALIA

Sydney (AU), Melbourne (AU), Johannesburg (ZA), Luanda (AO), Dar es Salaam (TZ)

 

Na službě aktivně pracujeme a přidáváme stále nové a nové servery, takže současný stav a počet serverů rozhodně není konečný 🙂

 

Jak službu objednat?

 • Službu AnycastDNS můžete objednat přímo v administraci Subreg.cz a je určena pro domény, které jsou v naší správě a cena služby je pouhých 10kč/měs bez DPH.
 • Pro partnery a hostingové společnosti nabízíme Anycast Secondary, kde naše síť funguje jako celý sekundární server k zákaznickému primárnímu (který může být skrytý). K tomu nabízíme snížení latence, DDoS ochranu včetně detailních statistik a reportů. Základní cena této služby je nastavena na 5USD/1mil DNS requestů bez omezení na počet a velikost DNS zóny.
  Cena je variabilní v závislosti na rozložení sítě a proto nabízíme zkušební období -> 1 měsíc zdarma. V tomto období může zákazník získat více informací o tom, jak služba funguje a reálně si může otestovat provoz a získat tak data a představu o následné ceně.

 

Statistiky k náhledu

 

 

Podobné příspěvky

1 comment

[…] je to, že kompletně běží na naší službě AnycastDNS.cz, o které jsme Vám psali v článku Rychlejší DNS s českou službou? Představujeme Anycastdns.cz O této doméně chystáme samostatný článek, ve kterém se dozvíte více informací a […]

Přidej komentář